fbpx

מדריך להורדת הרגלים מזיקים

הזמינו בדואר ספר קצר ובו קורס תהליכי להורדה זמנית של הרגל מזיק.
בסוף כל פרק תמצאו קישור לשאלוני כתיבה קצרים שיביאו אתכם בסוף הדרך להפסקת ההרגל.

יעיל להורדת או צמצום:
* קנאביס או ניקוטין
* אכילה רגשית / סוכר / גלוטן
* פורנו
* שימוש יתר בסמארטפון

"הפתעתי את עצמי! הפסקת הרגל מזיק - אכילת סוכר - עבר בהצלחה רבה. נכון, היו רגעים שבהם הרגשתי שממש בא לי החשק, אבל הם היו מעטים וחלפו די מהר.."
שירלי
"התהליך הזה הוא מדהים! מעבר להפסקת העישון, זה מסע פנימה, מסע של ריפוי וגילוי כוח הכוונה כל החיים שלנו. זו הרגשה נפלאה ומאד מרגשת!"
ענבל
"מאז שאני זוכר את עצמי כססתי ציפורניים. ניסיתי מספר פעמים להפסיק בשיטות שונות ללא הצלחה. בזכות רפיק היום אחרי 4 חודשים את התוצאות רואים בשטח, ולא רק אני."
רפי
מבצע ספר + משלוח
₪79
(משלוח בדואר ישראל)

מחיר לאיסוף עצמי מהרצליה או פרדס חנה
67 שקלים

מקווה ישראל 18 תל-אביב יפו

לכל אחד יש איזה הרגל מנחם שעזר לו פעם לעבור את היום ופתאום אי אפשר בלעדיו.
ג'אנק פוד - ניקוטין - קנאביס - שופינג - פורנו סוכר - גיימינג - פייסבוק - ציפרלקס - דרינקים...

רוצה לגלות מה המיקום שלך על הרצף ההתמכרותי?

אם יש לך הרגל מזיק שנתקע, ניסית להפסיק ולא הצלחת לבד, סימן שהתקדמת לאזור ההתמכרות הרכה.

היא רכה, אבל מונעת ממך חיים גדולים יותר – חיים של חירות משעבוד.

בספר זה מציג רפיק את שיטת קליר-אפ, הראשונה בעולם שפותחה במיוחד עבור
הרגלים מזיקים וההתמכרויות רכות.

2-09

ספר זה הוא מדריך שיקח אותך למסע של התבוננות להתמכרות האישית שלך בעיינים.
בעזרת שפע תרגילי כתיבה הקורא יוכל להבין את מקור ההרגלים המזיקים שלו ולצאת לדרך חדשה שבה הוא פוגש את עצמו הנקי, הבריא – לפרק זמן קצוב וידוע מראש.
כל זאת מתוך כבוד והקשבה לחלקי הנפש שזקוקים עדיין להרגל המזיק.

רפיק ידידיה אב לשלושה, מדריך מדיטציה משנת 1998, מאמן מומחה לליווי בשינוי הרגלים, מפתח תוכנית קליר-אפ להרגלים מזיקים והתמכרויות רכות.
מחבר הספרים "מאושר בחלקו" ו"איש אחד עלה לשמים".

טעימות מפרקי הספר

"החיים המודרניים מחייבים קצת אסקפיזם.
הג'גלינג היומי הקבוע בין פרנסה, להורות, להגשמה עצמית, מביא אותנו לסוף היום ולסוף השבוע עם הלשון בחוץ. זה בדרך כלל הזמן של הפינוקים.
קצת רכילות, סדרות בנטפליקס, גלידה ישר מהגביע, ג'וינט עם החבר'ה. אנחנו ממַסכים כדי להתמודד עם הלחץ בחיים, וזה לגיטימי להרגיע קצת.
אבל אם זה כל מה שעושים, "מרגיעים קצת" כדי לווסת קשיים רגשיים – ואם עושים את זה כל ערב וכל סוף השבוע, אז זה כבר עניין אחר. הרגלים מזיקים והתמכרויות רכות מונעים מאיתנו חיים גדולים יותר; חיים של משמעות ושל סיפוק שמגיעים לנו…" (עמוד 7)

 "…ההתמכרות הרכה מוגדרת ככזו שאינה משפיעה על התפקוד היומיומי, שהנזק המצטבר בה אינו חד או פתולוגי, ושהגמילה ממנה תתאפיין בפחות תסמינים גופניים. כלומר, במקום קריז או פרכוסים יופיעו תסמינים נפשיים כגון קשיי שינה, סיוטים, כעס, ותחושה כללית ששום דבר לא כיף בחיים.
כפי שהגדיר מומחה ההתמכרויות ההונגרי ממוצא יהודי, גאבור מאטה: "
התמכרות מתבטאת בכל פעולה שבה אדם מוצא הקלה או עונג, אבל חווה תוצאות שליליות כתוצאה מכך ואינו יכול להפסיק למרות התחושה הרעה." (עמוד 31)

"… אושר מגיע מפתרון בעיות, והתמכרות היא בעיה רצינית. זוהי חידה שאנו מתקשים לפתור. אולם, אם אנחנו מקבלים את הרעיון שכל התנהגות כפייתית מזיקה יושבת על צורך עתיק שלא נענה, אנחנו יכולים לעשות ניסיונות פרקטיים כדי להבין מהו הצורך הזה. יתכן שנגלה שההתמכרות היא ביטוי של צורך שהיה פעם מאוד פשוט וראשוני – שיראו אותי, שיזינו אותי, שיאהבו אותי, שיתנו לי ביטחון – צורך שלא נענה וקיבל עם הזמן פרשנות עקומה…" (עמוד 45)

"…. אז מה הבעיה? שיש פיצול בין הג'נקי לסחי: האחד מחזיק דעות של בריאות ואיכות חיים והשני מחזיק הרגלים של הרס עצמי. אחד רוצה ניקוטין ואחד רוצה כושר, אחד רוצה מיניות בריאה ואחד רוצה פורנו, אחד רוצה חיטובים ואחד רוצה סוכרים וגלוטן. והמטוטלת נעה מאחד לשני, ואין שקט ואין מנוחה. אין אימוץ של הרגל מיטיב ואין שחרור של הרגל מזיק ואין מאסטר שיגיד לכולם, די. שלום לכם. הגעתי…" (עמוד 67) 

 בפרק הבא נציע להתמודד עם בעיית ההרגל המזיק בפתרון מדרגה 2.0 שהוא פתרון של אינטליגנציה רגשית… איננו חייבים להגיע לתחתיות כדי לתקן הרגל מזיק כפייתי, אלא רק להסכים לחפש פתרונות לא הגיוניים. ואחד מהם הולך להיות: לאהוב אותו! מה שנקרא:
לפעמים אני נאבק בשדים שלי ולפעמים אני מתכרבל איתם…" (עמוד 74) 

 עיקרון חשוב בחיים קובע: תחושת סיפוק ומסוגלוּת נובעת תמיד מפתרון בעיות. האושר נובע מן ההתגברות. מה שבא בקלות – באותה הקלות ייעלם. לכן תכנית קשת האש אומרת: איננו צריכים פחות בעיות. אנחנו צריכים יותר פתרונות.

איך לקחת התמכרות או הרגל מזיק, ובעזרת אתגר הימנעות מדוייק, שנבחר בקפידה, לתקופה של 21 או 100 יום, להניע שינוי אמיתי.

 אנשים מגיעים למעגלי שינוי הרגלים, מציגים בפנינו את הסיפור ואז, בסוף המונולוג, שאלתם הראשונה לקבוצה היא "מה עושים"? ככה המוח עובד. והמוח הוא הגיוני. הוא רוצה את השלב הרביעי, את העשייה.
רק שאצלנו הפעולה היא הדבר האחרון: היא מגיעה רק אחרי הראיה, הכוונה והדיבור הנכונים.

 "עשה באפס מעשה" (ובאנגלית Effortless effort) פירושו לעשות.
להשתתף. תמיד לפעול. אבל
קצת. להיות מוחזק, במתח רפוי שאינו סטרס. חיפשנו להתחייב על הפעולה הזעירה ביותר שתתקבע בחיינו ותניע אותנו לשינוי, אבל לא תעייף אותנו יותר מדי. הורדנו גלוטן וחזרנו, הורדנו סוכר וחזרנו, הוספנו הליכות בוקר ואז הן ירדו, התמסרנו לתנועת חיים ספירלית של פעולה טבעית שמתחילה ואז נגמרת, ואז חוזרת.

 בסוף פרק זה תקבלו שני קישורים לשיעורי בית שידרשו מעט יותר זמן מהרגיל:
האחד לכתיבת הצהרת הכוונה הנכונה שהיא תפילה שאותה מקריאים בקול, שהיא פתיחת הלב. שהיא חסד.
השני לכתיבת ההסכם הנכון שגם אותו מקריאים ועליו חותמים, שהוא נטילת אחריות. ביטוי ההתחייבות. שכל. דין.

פתחנו את הספר בהכרזה שאושר נובע מפתרון בעיות. לא להתחמק מהן, לא להדחיק אותן, אלא להתמודד עמן. לא רק בגלל שאם נדחיק אותן או נתעלם מהן בסופו של יום נרגיש כקורבנות. יש עוד סיבה והיא: שזה מעניק עונג רוחני. עונג שמושג מהתעלות.
אם ההנאה הארצית שלנו הרגילה מקושרת לא פעם לדברים פיזיים, סוכר, משני תודעה, נסיעות לחו"ל, מלונות עם ארוחות בופה מפנקות, הרי
שבעונג רוחני אין כל דבר פיזי.
הוא מושג מתוך העצמי. מחיבור עם עקרונות נשגבים. אלוהים אם תרצו.

זוהי איננה תכנית גמילה

קליר-אפ אינה שיטה לגמילה מהתמכרויות קשות ואיננו מתיימרים לכך.

846627001000100980652no

"הטבק היה ההתמכרות הקשה ביותר שלי, אכילה רגשית אחריו, וגם (כמו כולם מסביבי) וויד".​

יוצר תכנית קליר-אפ רפיק ידידיה:

"במשך שנים ארוכות סחבתי הרגלים מזיקים שהורידו אותי: הטבק היה ללא ספק ההתמכרות הקשה ביותר שלי שלקח לי שנים ארוכות לשחרר, אבל גם אכילה רגשית בלילה בעמידה ליד השיש, וגם (כמו כולם מסביבי) וויד.
בשיא ההתמכרות הייתי מושך באנג על הבוקר ואוכל סרטים של ביקורת עצמית עד הערב.
יום אחד, גיליתי שיטה: שאם אני מחתים את עצמי על הסכם לשינוי התנהגות שכתוב על נייר אמיתי, עם תאריך למעלה והשם שלי עליו, אני בקלות עומד בהבטחה שלי, וזאת בשונה מהחלטות שמתגבשות בראש ושם גם נשארות.

ההבנה הזו צמחה להיות "שיטת קליר-אפ" שמוציאה בכל שנה קורסים להפסקה מתודית של סוכר, וויד, פורנו, ניקוטין, סמארפונים ע"י התחייבות לאתגרים מדודים בזמן".

הצעה מיוחדת, הזמינו את הספר יחד עם ספרו הקודם של רפיק "איש אחד עלה לשמים" במחיר של 122 ש"ח ביחד!

מחיר משלוח בדואר ישראל - ללא אחריות 12 שקלים
מחיר משלוח בדואר רשום - כולל אחריות מלאה על זמן הגעה 22 שקלים

בעת ההזמנה, נא לשים לב להבדלים בשיטות המשלוח

× ניתן לשאול אותנו בווצאפ כל שאלה ללא התחייבות או הזדהות Available from 08:00 to 20:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday