fbpx

איך ניתוח מילות החיפוש שלך עוזר לגמילה מפורנו?

חכמת קשת האש לכל מי שרוצה לצאת להפסקה קצרה

גברים הרוצים לעבור גמילה מפורנו צריכים לדעת – גמילה מפורנו אינה רק הפסקת השימוש, שמירת הידים בכיסים, ומחיקת הסימניות ליו-פורן או לפורנ-האב.

מכיוון שההתמכרות לפורנו היא נפשית ושיש בה סיפוק נפשי שהוא מעבר לריגוש המיני והשפיכה, גמילה מפורנו חייבת להיות בהקשר תודעתי – מה זה משרת אצלי בנפש.
כלומר מה הרובד הסמוי שמפעיל את המנגנון, שאם לא נכיר בו, יהיה לנו קשה לשמור נגיעה.

למשל לקוח שלי, דוד (שם בדוי) יועץ שכבה בבית ספר תיכון גדול שכל היום עוזר באבירות למורות שסביבו שמבקשות ממנו עזרה על כל דבר קטן, בלילה בממ"ד כשאשתו ישנה הוא צופה במין אלים שבו הוא פורק אגרסיות שנצברות לו במהלך היום. 
הוא אומר – ואני מאמין לו – שבחייו האמיתיים אין מצב שהוא יפגע באישה, ועל אף שהצעתי שיגוון עם אשתו באביזרים, הוא שלל לחלוטין את הרעיון להביא לחדר השינה שוט או אזיקים. הוא כל כך רך שאפילו לאכזב את המורות בבית הספר הוא לא יכול, תמיד מרצה ומתגייס לעזרה,
אבל בחלומותיו הוא נוקם.

כלומר יש כאן קשר הופכי: איש טוב ונעים הליכות – בפנטזיה נהיה אנס. הפורנו משקף צל.
לסיפור של דוד עוד נחזור בהמשך.

זוהי המתנה שתהליך אימוני – קואצ'ינג – יכול לתת לך, גבר: הבנת עומק לשינוי התמכרות לפורנו.
איננו רק מסמנים יעדים ומגייסים מוטיבציה וכוח רצון לשמור על הגמילה מפורנו, אלא
מחפשים כוחות סמויים שמחזקים את ההרגל המזיק, ובוחרים למצוא להם תחליפים, כלומר מנתקים אותם בעזרת כוח ההבנה, ולא רק בעזרת כוח הרצון.

מגיע הראל (שם בדוי) שאומר שבפורנו הוא אוהב את הקטיגוריה HAIRY – נשים עם פות שעיר, כשאני חוקר אותו על זה הוא אומר, "זה נשי יותר, זה טבעי, זה מאד פשוט" האם תזרוק מהמיטה מישהי מגולחת? "לא ולא. אני עושה אהבה גם עם לא-היפיות", הוא צוחק.
אולם במפגש חמש פתאום עולה תוכן סמוי: הוא נזכר שבגיל 14 בזמן שהוא עשה ביד, הוא פתאום שמע את אמא ואבא שלו שוכבים, והוא תוך כדי שפשוף האיבר התערבב לו הדמיון של הפות השעיר של אמו עם תחושת עונג. המיקס הזה של הצרימה, החטא, העריות, המעורבת בעונג, יצרה אצלו פיצול – בחיי המין האנושיים הוא אוהב פות מגולחת, בחושך, בצל הוא אוהב פות שעירה. הוא פתאום הבין שהוא ככה עושה מעשה אדיפלי, חטא אסור ומענג.

במילים אחרות – על אף שקיים לפעמים קשר ישיר בין סוגת הפורנו לבין הגבר (אני הומו ולכן אצפה בסרטי הומואים), לעיתים רבות הקשר הוא הפוך, קשר שבא מהצל (אני סטרייט גמור שרוצה לחוות חדירה).
 
אם נחזור לדוד, המורה שמכור לסרטי אלימות קשה,
נכנסנו לגמילה מפורנו רק אחרי שמצאנו את הקשר בין האופי המרָצֶה שלו לבין פנטזיות השליטה שלו. שוחחנו לא מעט על יחסיו הכנועים מול מורות השכבה, ורק אחרי שהוא התחייב להיות פחות ילד טוב, ולשים יותר גבולות ולהפסיק להיות שפוט של המורות יכולנו להפסיק את ההתמכרות.
 
נסו לחשוב על הקטיגוריות האהובות עליכם, מה הן אומרות על העדפות שלכם מבחינת הצל?

טופס כללי לבקשת שיחת יעוץ ללא התחייבות

שתפו את הפוסט

Facebook

פוסטים קודמים

שינוי הרגלים

אנחנו המכורים החדשים

יש הרבה מהמשותף בין המכור הישן ההומלס, המסכן, למכור החדש ההיטקי המתפקד: שניהם מרגישים אשמה וחוסר אונים

× ניתן לשאול אותנו בווצאפ כל שאלה ללא התחייבות או הזדהות Available from 08:00 to 20:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday